3η Ημερίδα Διαιτολογίας και Διατροφής: Σύγχρονος τρόπος ζωής: από τον υποσιτισμό στην παχυσαρκία
![shop img 13 3](https://eatrightdiet.gr/wp-content/uploads/2021/03/shop-img-13-3.jpg)
3η Ημερίδα Τομέα Διαιτολογίας & Διατροφής του Ι.ΙΕΚ ΞΥΝΗ Μακεδονίας
Παρασκευή 16/10/2015, Αίθουσα “Αλέξανδρος” Εθνικής Αμύνης 1, Θεσσαλονίκη στις 10.00 π.μ.
Στόχος της Ημερίδας είναι η ενημέρωση του κοινού σχετικά με τις αρνητικές επιπτώσεις της κακής διατροφής στον ανθρώπινο οργανισμό. Θέματα που θα παρουσιαστούν και θα αναλυθούν είναι ο υποσιτισμός, η παχυσαρκία καθώς και οι λαθεμένες, μη ισορροπημένες διατροφικές συνήθειες του σύγχρονου ανθρώπου.
Η Ημερίδα απευθύνεται σε επαγγελματίες και φοιτητές του χώρου της διατροφής, του επισιτισμού και της υγείας καθώς και σε όσους ενδιαφέρονται να ενημερωθούν σχετικά με τα πρόσφατα διατροφικά δεδομένα.
Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό!